Wikipedia

Результати пошуку

пʼятницю, 19 червня 2020 р.

21 червня - День батька!


Нове державне свято День батька, починаючи з 2019 року, відзначається в Україні в третю неділю червня. Цьогоріч свято припадає на 21 червня.
   У 2019 український Кабмін схвалив проект указу президента і, таким чином, затвердив нове офіційне свято – День батька, яке відтепер буде відзначатися в нашій країні на державному рівні. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду 8 травня.
  Щороку у третю неділю червня в Україні відзначатимуть День батька – указ було затверджено в нашій країні з метою створення і розвитку сприятливих умов зі зміцнення інституту сім'ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька в виховному процесі дітей, а також сприяння популяризації сімейного способу життя, формування відповідального батьківства та материнства.
   У багатьох країнах світу третя неділя червня вважається Днем батька. Свято було започатковано у 1910 році в Сполучених Штатах Америки. Іні­ціатором проведення  цього свята називають місіс Сонору Смарт Додд з міста Спокан штату Вашингтон. Вона хотіла висловити вдячність своєму батькові, а в його особі — усім дбайливим батькам Америки, які беруть участь у вихованні дітей. Батько засновниці свята, ветеран громадянської війни Вільям Смарт, сам виховав своїх дітей після того, як його дружина померла, народивши шосту дитину.
      Національним святом цей день став для американців у 1966 році, коли президент США Ліндон Джонсон оголосив третю неділю червня святом. У цей день прийнято дітям обов’язково відвідувати своїх батьків, яка б відстань не розділяла їх. Також американці на День Батька чіпляють на одяг квітку: червону — якщо батько живий, і білу — якщо він помер.
     З часом і інші країни, де декларується повага до сімейних цінностей, почали відзначати цей день, вшановуючи чоловіка-батька.Незважаючи на розбіжності в датах святкування, суть Дня батька повсюди залишається незмінною. Більшість країн і в тому числі США святкують день батька в третю неділю червня. День батька в Грузії, Італії, Еспанії відзначають у березні, у Німеччині – у першу неділю червня, в Литві – у другу неділю червня, в Польщі – у серпні, а у Бразилії та Австралії – у вересні.
    З незапам’ятних часів у нашого народу чоловіка по-особливому шанують і поважають, бо це – батько, господар, воїн. Головою родини був батько. Його слово було вагомим і авторитетним. Він повинен навчити своїх дітей, особливо  синів, різних ремесел. Адже з того як вихована дитина, що вона вміє і знає, можна судити про її батьків. Приклад батька у сім`ї має особливе значення. Суворо питав батько з того, хто своїм вчинком ганьбив рід.
      Батьківщина від слово – Батько, вона у нас одна, як і батько – один. Батько назавжди залишає відбиток у дитячому серці, тож нехай той відбиток буде добрим! Давайте не пошкодуємо сказати добре слово батькові, ніжно обняти маму і запропонувати їм свою допомогу!
     У цей День ми приєднуємося до привітань і поздоровлень, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше,  щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними!

Список книг про виховання і стосунки з дітьми


Авторка цієї книги написала книжку, якої колись потребувала сама. Еріка за освітою – психолог, і вона зізнається, що, коли стала мамою, наполегливо шукала книжку, яка буде містити в собі всі «найкращі методи виховання», про які дізналася на факультеті психології. Але ті книжки, які потрапляли їй до рук, були або про фізичне здоров’я дитини, або ж були надто громіздкими, і, щоби знайти щось справді корисне, треба було перечитувати сотні сторінок. 
Спочатку авторка розробила тренінг для батьків «Що роблять супербатьки», який давав їм саме те, чого колись шукала вона. Тренінг включав прості та лаконічні вправи, які допомагали вибудувати зв’язок батьків з дитиною, сформувати належну поведінку і сприяти тому, щоби діти стали щасливими, добрими та відповідальними дорослими. Цей тренінг пройшли більше тисячі батьків. Батьки зверталися до неї з дуже різними проблемами, і робота з такими різними сім’ями розширила коло питань, про які вона розповідає у книжці.
Книжка почалась із невеличкої пам’ятки під назвою «10 речей, які роблять супербатьки», яка поєднувала 10 ключових ідей тренінгу. Незабаром пам’ятка розійшлась по світу, і авторка отримувала багато листів вдячності. Батьки писали, що зберігають цей список на видному місці.
Авторка розповідає про найкращі методи виховання і ділиться практичними поради до кожного методу та прикладами з життя. Особливість цієї книжки у тому, що головні ідеї зібрані окремо, а корисні стратегії можна застосовувати відразу.
Більше того, авторка додає інструкції користування книгою зразу у вступі.
Серед основних ідей – те, що батьки самі мають володіти тими якостями, які хочуть виховати, мають дотримуватись обіцянок, спершу змінюються самі та багато інших.

  2. «Як бути класним татом. Історії та досвід відомих батьків» Влад Головін (Брайт-Букс, 2019)
Ця книжка також вийшла за вимогою часу, бо раніше в Україні такі книжки не друкували. Автор вирішив з допомогою історій відомих батьків (більшість з яких багатодітні) розповісти про виховання дітей з точки зору батька. Основна ідея книжки – зруйнувати міф про те, ніби батьки як вид вимирають, і чоловікам нема діла до власних дітей. То ж автор зібрав представників різних професій і записав із ними відверті інтерв’ю про виховання дітей.
І вийшла напрочуд емоційна книжка. Чоловіки розповідають про взаємини із власними дітьми і з власними батьками. Розповідають про те, як виховують дітей, як прищеплюють їм правильні цінності, як на власному прикладі навчають працелюбності, стриманості, ввічливості та наполегливості. І чого вчаться від своїх дітей.
Абсолютно унікальні історії від успішних батьків: Вахтанга Кіпіані, Отара Довженка, Андрія Федоріва, Іларіона Павлюка, Олега Скрипки, Сергія Притули та багатьох інших.

Елізабет Кілбі, клінічний дитячий психолог, розповідає про, те як виховувати дітей в епоху інтернету.
Зараз в інтернеті можна натрапити на дуже багато засторог та страшилок, скільки зла може причинити дитині мережа.
Психологиня порівнює свій досвід між двома своїми дітьми. Перша дитина вперше отримала гаджет в 11 років, друга – в чотири. Аналізуючи вплив користування на дітей та його роль для спілкування сучасної дитини в соціумі, авторка аналізує вплив перебування перед екраном дітей різного віку, роль власного ґаджета для дитини, а також, як правильно регламентувати дитині час користування інтернетом.
Цікавими для батьків будуть також розділи, які стосуються проблем із фізичним розвитком, спричинені тривалим перебування в інтернеті, а також залежності від соціальних мереж.
Книжка актуальна ще й тому, що авторка розповідає про інтернет-ризики та безпеку дітей. І, маємо погодитись, що деякі челенджі підкреслюють важливість цих тем. Для кращої ілюстрації матеріал Елізабет Кілбі викладає на основі подій, які сталися в реальних сім’ях.
  4.    365 афоризмів про те, що означає бути татом
У кожного телефона має бути підзарядка, у кожного з батьків — така книжка, яка виконує подібні функції. Відкриваєте її на будь-якій сторінці, читаєте кілька висловів — і вже відчуваєте нові емоції: або ви усміхнулися, або замислилися, або пригадали, що треба зателефонувати дитині, чи пограти з нею, чи допомогти їй у чомусь. Або раптом зрозумієте, як саме треба поводити себе в ситуації, в якій тепер опинилися.
У будь-якому разі від цієї книжки виграють усі — і батьки, і діти. Бо саме для цього ми зібрали ці вислови —  не просто банальні твердження про те, як важливо бути батьком чи приділяти дітям час. А найважливіше з досвіду сотень класних батьків зі всіх країн, континентів, за всіх часів та епох. Ця книжка — сконцентрована мудрість з усіх тисячоліть та з усієї планети.

Немає коментарів:

Дописати коментар